Çelik Konstrüksiyon Yapılar


Adya Mühendislik, Çelik Konstrüksiyon alanında uzmanlaşmış kadrosu ile depo binaları, hangarlar, ofis binaları, cephanelik, sundurma, yaşam üniteleri, yakıt tankları, temiz su tankları, yeraltı ve yerüstü pis su tankları, yangın suyu tankları ve müşteri istekleri doğrultusunda her türlü çelik imalat ve montajı işlemlerini yapmaktadır.

Çelik konstrüksiyon yapı , yükleri taşımak ve tam sağlamlık sağlamak için birbirine bağlanan yapısal çelik bileşenlerden yapılmış metal bir yapıdır. Yüksek mukavemetli çelik sınıfı nedeniyle, bu yapı güvenilirdir. Beton yapı ve ahşap yapı gibi diğer yapı türlerinden daha az hammadde gerektirir.

Modern inşaatta, çelik yapılar, ağır endüstriyel bina, yüksek bina, ekipman destek sistemi, altyapı, köprü, kule, havaalanı terminali, ağır sanayi tesisi, boru rafı, vb. dahil hemen hemen her türlü yapı için kullanılır.

 

Çelik yapı neden en iyi seçimdir?

1. Maliyet tasarrufu
Çelik konstrüksiyon yapı , malzeme ve tasarımdaki çoğu projede maliyet lideridir. Üretimi ve montajı ucuzdur, diğer geleneksel inşaat yöntemlerinden daha az bakım gerektirir.

2. Yaratıcılık
Çelik, çoğu mimarın yararlanmak için bekleyemeyeceği doğal bir güzelliğe sahiptir. Çelik, uzun kolon içermeyen yayılmalara izin verir ve herhangi bir yapı biçiminde olmasını istiyorsanız çok fazla doğal ışığa sahip olabilirsiniz.

3. Kontrol ve Yönetim
Çelik yapılar fabrikada üretilir ve inşaat sahasında güvenli inşaat işlemi yapan kalifiye personel tarafından hızla kurulur. Sektörel araştırmalar tutarlı bir şekilde çelik yapıların yönetimde en uygun çözüm olduğunu göstermektedir.

4. Dayanıklılık
Aşırı kuvvetlere veya şiddetli rüzgarlar, depremler, kasırgalar ve şiddetli kar yağışı gibi sert hava koşullarına dayanabilir. Ayrıca paslanmaya duyarlı değildirler ve ahşap çerçevelerin aksine termitler, böcekler, küf, küf ve mantarlardan etkilenmezler.